Mjeku bën kërkesën e padëgjuar/ Dua 10 patina elektrike që të lëvizë stafi nëpër spital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mjek në spitalin e Leros në Greqi me një kërkesë me shkrim ka kërkuar 10 patina elektrike, për të përshpejtuar lëvizjet e stafit brenda spitalit.

“Ironike apo reale, kërkesa i çon pretendimet tona në një nivel tjetër. Sa keq që nuk dimë të gjithë të ngasim patina elektrike. Ishte një zgjidhje me kaq shumë mungesa të stafit që kemi në spitale. Nuk është e lehtë për ata pak mjekë dhe infermierë që kemi të kalojnë distancat në spitalet e mëdha me lëvizjet e vazhdueshme nga reparti në departament”, komenton presidenti i POEDIN-it, Michalis Giannakos.

Edhe pse një kërkesë “gjeniale”, sigurisht që nuk ka gjetur mbështetje./e.t

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV