Vendimi për t’u mbajtur “online” shkakton debate në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbledhja e Komisionit të Sigurisë është shoqëruar me debate mes deputetëve.

Pasi deputetët demokratë janë njoftuar se mbledhja e Komisionit të Sigurisë do të shtyhet për në orën 14:00 për t’u mbajtur online, ata kanë thënë se në këtë mënyrë po shkelet Kushtetuta e vendit.

Kanë qenë demokratët, Gazment Bardhi dhe Flamur Noka, ata të cilët e kanë kundërshtuar këtë vendim teksa kanë thënë se komisionet duhen bërë në mënyrë normale dhe jo online.

Pjesë nga debati në Komisionin e Sigurisë:

Gazment Bardhi: Ju jeni duke shkelur rregulloren. Respektoni Kushtetutën dhe bëni komision në mënyrë normale.

Flamur Noka: Kjo që po bëni online, shteti në klandestinitet. Respektoni Kushtetutën e këtij vendi.  /O.S

Të fundit

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë, duke u...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Lajme të tjera

Web TV