Euro nis sërish pikiatën në raport me Lekun

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas një stabiliteti që zgjati për disa muaj, Euro ka nisur sërish pikiatën në raport me Lekun. Në pikat e këmbimit valutor, 1 Euro këtë të martë u ble me 103.7 Lekë dhe u shit me 104.4 Lekë, vlera më e ulët kjo prej Gushtit të shkuar.

Në të njëjtin trend rënës është edhe Dollari amerikan, i cili u ble nga pikat e këmbimit valutor me 106.8 Lekë dhe u shit prej tyre me 107.7 Lekë.

Edhe për monedhen europiane kjo është rënia më e madhe që nga muajt e Verës.

Nga të dhënat e tregut valutor me pakicë, të gjitha monedhat e huaja këtë të martë shënuan zhvlerësim në raport me Lekun. /O.S

Të fundit

Tre shenjat më me fat në muajin Mars dhe kombinimet më të mira për dashurinë

I ftuar në një  emision televiziv, ishte astrologu i njohur Jorgo Pulla, i cili bëri një parashikim për muajin...

Raporti i AMF/ Në 25-vjetorin e themelimit, SIGAL UNIQA, lidere e tregut të sigurimeve

Ashtu siç u mbyll viti 2023, nis edhe viti 2024. SIGAL UNIQA Group Austria mbetet kompani më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve...

25 vendet më të shëndetshme në botë

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim në 25 vendet më të shëndetshme në botë. Kur diskutohet për vendet më të shëndetshme në botë si...

BRICS do të lëshojë një monedhë të vetme të ngjashme me Euron

Aleanca BRICS po kërkon të punojë për një monedhë alternative për të përballuar dollarin amerikan. Blloku po përpunon disa opsione për t'i dhënë fund varësisë...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë këngëtarja virale në TikTok

E njohur me emrin e saj artistik Cat Janice, këngëtarja 31-vjeçare dhe nënë e një djali 7-vjeçar, ka vdekur pas një beteje me kanc*rin. Familja...

Lajme të tjera

Web TV