Gruaja thyen rekordin botëror, thur me grep për 34 orë e 7 minuta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua nga Uashingtoni, e cila mësoi të punojë me grep kur ishte 8 vjeçe, praktikoi hobin e saj për 34 orë e 7 minuta për të thyer një rekord botëror.

Alessandra Hayden nga Gig Harbor theu rekordin botëror të Guinness për thur me grep më të gjatë në maratonë, konfirmoi organizata e mbajtjes së rekordeve.

“Doja të bëhesha rekordmene, por doja të bëja diçka që ishte kuptimplot për mua, kështu që ky ishte kombinimi perfekt”, tha Hayden për GWR. “Kam parë mundësi të tjera të regjistrimit të thur me grep, por kjo dukej se ishte përshtatja e përsosur, kështu që vendosa ta bëj atë.”

Hayden tregoi se gjyshja e saj e mësoi atë të punonte me grep kur ishte 8 vjeç.

“Gjyshja ime ishte vërtet dinake, por nuk ishte shumë e lëvizshme”, tha ajo. “Pra, ajo më mësoi të punoja me grep në mënyrë që të më mbante të zënë duke mos vrapuar gjatë gjithë kohës dhe duke bërë diçka që i pëlqente gjithashtu”.

Sakaq, Alessandra shtoi se familja e saj ndihmoi gjatë përpjekjes, me burrin e saj që mori përsipër punën e dëshmitarëve dhe dokumenteve./E.Ç

Të fundit

Tre shenjat më me fat në muajin Mars dhe kombinimet më të mira për dashurinë

I ftuar në një  emision televiziv, ishte astrologu i njohur Jorgo Pulla, i cili bëri një parashikim për muajin...

Raporti i AMF/ Në 25-vjetorin e themelimit, SIGAL UNIQA, lidere e tregut të sigurimeve

Ashtu siç u mbyll viti 2023, nis edhe viti 2024. SIGAL UNIQA Group Austria mbetet kompani më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve...

25 vendet më të shëndetshme në botë

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim në 25 vendet më të shëndetshme në botë. Kur diskutohet për vendet më të shëndetshme në botë si...

BRICS do të lëshojë një monedhë të vetme të ngjashme me Euron

Aleanca BRICS po kërkon të punojë për një monedhë alternative për të përballuar dollarin amerikan. Blloku po përpunon disa opsione për t'i dhënë fund varësisë...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë këngëtarja virale në TikTok

E njohur me emrin e saj artistik Cat Janice, këngëtarja 31-vjeçare dhe nënë e një djali 7-vjeçar, ka vdekur pas një beteje me kanc*rin. Familja...

Lajme të tjera

Web TV