Ngjarje e rëndë/ Vritet gazetari i njohur, gjendet i pajetë brenda makinës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fotoreporter meksikan u vra të enjten nga një person i armatosur në Ciudad Juarez, në veri të Meksikës, në kufirin me SHBA, sipas autoriteteve lokale. Ndërkohë 5 gazetarë të tjerë janë vrarë në Meksikë që nga fillimi i vitit, sipas Reporters Sans Frontières (RSF).

Ngjarje e rëndë/ Vritet gazetari i njohur, gjendet i pajetë

Më shumë se 150 gazetarë janë vrarë në vend që nga viti 2000, ndërsa 28 të tjerë janë zhdukur, sipas të njëjtës organizatë joqeveritare. Viti 2022 ishte viti më vdekjeprurës për punonjësit e medias, me të paktën 13 vrasje të gazetarëve të regjistruara nga qeveria.

Trupi i gazetarit u gjet në automjetin që ai përdorte si shofer profesionist për një kompani transporti dixhital.

Shteti i Veracruz ka numrin më të madh të vrasjeve të gazetarëve (31) që nga viti 2000./E.T

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV