Dita për të shkuar në SPAK/ Berisha: Nuk shkoj në gjykatë, është urdhër i Ramës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në këto momente në Parlament, ku do të mbahet seanca plenare për buxhetin 2024.

Berisha duhet të paraqitej në orën 10:00 në SPAK, paraqitet sipas urdhëresës të detyrimit të paraqitjes.

Por ashtu si herën e kaluar ka refuzuar të shkojë. I pyetur nga gazetarët për urdhëresën e paraqitjes, ai hodhi akuza ndaj prokurorit të SPAK, Arben Kraja.

“Sot jam paraqitur në Parlament nuk mund të pranojë kurrë përvetësimin që bën Rama. Ai është marrë nga mercenarët e inkriminuar, siç është Arben Kraja, që e nxjerr jashtë si i inkriminuar”, u shpreh Berisha ndër të tjera./   S.M

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV