Përfundon takimi me Stoltenberg, Osmani në konferencë: Serbia një kërcënim për rajonin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar takimi i Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Takim i cili u zhvillua në Presidencë.

Pas këtij takim kanë zhvilluar edhe një konferencë të përbashkët. Presidentja Osmani theksoi se Kosova është një partner i besueshëm i NATO-s, duke akuzuar Serbinë si një kërcënim për rajonin.

Pas kësaj konferencë me Presidenten Osmani, Stoltenberg do të zhvillojë edhe një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Ndërkohë si pasojë e vizitës së Stoltenberg, forca të shtuara të KFOR-it janë vendosur mbi Urën e Ibrit mëngjesin e së hënës. /O.S

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV