A$AP Rocky del para gjykatës, mund të dënohet me 9 vjet burg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reperi A$AP Rocky do të dalë në gjyq me akuzën se ka qëlluar me pistoletë, gjatë një sherri, një ish-shok të fëmijërisë, ka vendosur një gjykatës në Los Angeles.

Vendimi u mor të hënën gjatë seancës paraprake, ku mori pjesë A$AP Rocky, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers. Prokurorët thonë se A$AP Rocky qëlloi me pistoletë ish-shokun e tij Terell Ephron dy vjet më parë, duke i shkaktuar lëndime të lehta.

Ephron, i cili ishte pjesë e grupit hip-hop A$AP Mob dhe e ka njohur atë që nga shkolla e mesme në New York, pretendon në padi se ai është viktimë e sulmit. Ai pretendon se A$AP Rocky e “joshi” për të shkuar në një vend të panjohur jashtë një hoteli në Los Angeles më 21 nëntor 2021 për të diskutuar një mosmarrëveshje.

Pamjet e sulmit të supozuar tregojnë A$AP Rocky-n duke qëlluar me armë. Avokatët e tij mohojnë se është klienti i tyre ai që shihet në video.

Ai mund të dënohet deri në nëntë vjet burg nëse shpallet fajtor./E.Ç

Të fundit

Raporti i AMF/ Në 25-vjetorin e themelimit, SIGAL UNIQA, lidere e tregut të sigurimeve

Ashtu siç u mbyll viti 2023, nis edhe viti 2024. SIGAL UNIQA Group Austria mbetet kompani më e madhe dhe...

25 vendet më të shëndetshme në botë

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim në 25 vendet më të shëndetshme në botë. Kur diskutohet për vendet më të shëndetshme në botë si...

BRICS do të lëshojë një monedhë të vetme të ngjashme me Euron

Aleanca BRICS po kërkon të punojë për një monedhë alternative për të përballuar dollarin amerikan. Blloku po përpunon disa opsione për t'i dhënë fund varësisë...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë këngëtarja virale në TikTok

E njohur me emrin e saj artistik Cat Janice, këngëtarja 31-vjeçare dhe nënë e një djali 7-vjeçar, ka vdekur pas një beteje me kanc*rin. Familja...

Parlamenti Evropian miraton rezolutën për procesin e zgjerimit të BE, si u ndanë votat

Parlamenti Evropian ka miratuar të enjten një rezolutë për procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian (BE), përmes së cilës kërkoi që ky proces të...

Lajme të tjera

Web TV