Dielli në Shigjetar/Ja shenjat e Horoskopit që do kenë ndryshime pozitive në jetën e tyre

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është koha për të lënë pas moshën intensive dhe emocionale të Akrepit dhe për të kaluar në shkëlqimin dhe energjinë e Shigjetarit. Çdo shenjë mund të përfitojë nga dashuria e Shigjetarit për ndryshimin dhe argëtimin dhe të shijojë gëzimet që ofron jeta.

Këtë vit sezoni i Shigjetarit fillon më 22 nëntor, kur Dielli do të hyjë në këtë shenjë. Sezoni i Shigjetarit do të zgjasë deri më 22 dhjetor dhe pak para Krishtlindjeve na jep të gjitha furnizimet për të synuar lart dhe për të besuar te synimet dhe ambiciet.

E nënshkruar nga Shigjetari, kjo shenjë zjarri i përket ndryshimeve, që do të thotë se ata që i përkasin plejadës së saj janë jashtëzakonisht të gjithanshëm dhe duan të eksplorojnë dhe ndryshojnë. Ajo drejtohet nga planeti Jupiter, prandaj konsiderohen si njerëz me fat që në fund arrijnë të bëjnë gjithçka siç duhet.

Stina e Shigjetarit është koha e duhur për të ndryshuar qëndrimin dhe filozofinë tonë të jetës. Është koha kur para nesh hapen rrugë dhe perspektiva të reja. Tani është koha e duhur për të synuar përpara dhe për të besuar në forcat tona.

Me energjinë e Shigjetarit të gjallë dhe gjithmonë të hapur ndaj përvojave të reja, ne mund të arrijmë gjithçka që duam, për sa kohë që nuk e lëmë spontanitetin dhe entuziazmin të na verbojë.

Shenjat më të prekura

Pritet që Shigjetarët të kenë të drejtën e tyre gjatë ditëlindjes së tyre. Gjatë këtij muaji ata do të shohin që dëshirat e tyre të përshtaten me universin dhe të realizohen.

Në të njëjtën kohë, shenjat e tjera të zjarrit (Dashi dhe Luani) do të ndihen të sigurt dhe plot energji, falë elementit të përbashkët që i bashkon me Shigjetarin. Të njëjtën ndjenjë pozitive duhet të ndjejnë edhe shenjat e tjera të ndryshueshme (Binjakët, Virgjëresha, Peshqit).

Lexo edhe :  Superfuqia e delfinëve me hundë shishe, ata "ndjejnë" energjinë elektrike

Peshqit në veçanti mund të presin më shumë ambicie dhe lidhje me brendësinë e tyre. Duke pasur të njëjtin sundimtar si Shigjetari, Jupiterin, ata do të ndihen më të sigurt për veten dhe besimet e tyre./   S.M

Të fundit

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...

PISA, CHECK-UP i Arsimit Parauniversitar/ 25 arsye pse jemi të renditur në fund

Programi për Vlerësimin Ndërkombëtar të Studentëve PISA, është vërtetë një check up, që mat njohuritë në disa fusha të edukimit, identifikon problematikat dhe shtetet...

Kura shekullore për pastrimin e gjakut dhe forcimin e imunitetit

Përpara mjekësisë moderne, qytetërime të ndryshme kanë shfrytëzuar dhuratat bujare të natyrës për të shëruar dhe trajtuar sëmundje të ndryshme. Një prej kombinimeve më efikase...

Lajme të tjera

Web TV