Balla: Kush tërhiqet nga ‘Vettingu’, s’ka vend në Policinë e Shtetit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, në një komunikim për mediat vuri theksin tek procesi i Vettingut.

Ai tha se ky proces është shumë i rëndësishëm dhe se duhet të ecë me ritme të shpejta. Gjithashtu shtoi se ka kërkuar verifikimin për aplikacionet e koduara, dhe se përdorimi i tyre duhet të deklarohet në formularin e vetëdeklarimit.

“Për fenomenin e aplikacionit e komunikimeve të koduara, kam kërkuar të bëhen verifikime. Vettingu i drejtuesve të Policisë është një proces i rëndësishëm dhe tani më me drejtuesin e ri të policisë duhet të ecë me ritme të shpejta. Procesi i vettingut duhet të rrisë besimin e qytetarëve te policia e shtetit. AMP duhet të përmbushë paanshmërinë në këtë proces kaq të rëndësishëm. Kush tërhiqet nga procesi i Vettingut nuk ka më vend në karrigen e policisë së Shtetit”, tha ai./O.S

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV