test

Pas shkarkimit si Ministre e Bujqësisë, zbulohet pozicioni i ri i punës i Frida Krifcës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-ministrja e Bujqësisë Frida Krifca duket se është angazhuar sërish me një detyrë të rëndësishme pasi u largua nga posti që e mbajti për disa vite.

Mesohet se ajo është sistemuar me një zyrë të ngjashme me ato që kanë këshilltarët e kryeministrit në katin e tretë të kryeministrisë.

Megjithatë burimet nuk e specifikuan se çfarë pozicioni ka aktualisht ish ministrja e kabinetit Rama. Vitet e fundit ajo shërbeu fillimisht si drejtoreshë e AZHBR dhe ministre e bujqësisë, pozicion të cilin e la pasi në media u publikua skandali i shpërdorimit të fondeve të BE për bujqësinë.

Për këtë të fundit Frida Krifca po hetohet nga OLAF, zyra e posaçme e BE për korrupsionin dhe njëkohësisht çështja e saj është në dosjet aktuale të prokurorëve të SPAK./e.t

Të fundit

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më...

Nga sot, temperatura përvëluese: Si të parandaloni emergjencat e lidhura me nxehtësinë

Jemi në muajin Qershor dhe temperaturat në Shqipëri dhe në shumë vende të botës kanë shënuar rritje ekstreme. Me temperaturat në rritje të verës,...

Ndodh sërish! Studentët në provim, teza e Matematikës publikohet në rrjet

Rreth 28 mijë maturantë i’u nënshtruan sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku po testohen për Matematikën Teza e provimit të Matematikës është publikuar...

A do ta ndalojë SHBA përdorimin e Tik Tok? Çfarë pritet të ndodhë në Shtator

Një Gjykatë Apeli në SHBA do të dëgjojë argumentet e të dyja palëve për sa i përket çështjes së ngritur për ndalimin e aplikacionit Tik...

Dieta e verës: Si të kthehemi në formë shpejt

Dëgjojmë shpesh për dietën verore për të humbur peshë dhe për të përballuar më mirë “provën” e rrobave të banjës. Edhe pse nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV