Gjërat që nuk duhet t’i bëni gjatë sezonit të uljeve, sipas një eksperti blerjesh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë ditët që i ofrojnë konsumatorëve zbritjet dhe ofertat më të mira.

Dikush që ka shpenzuar shumë orë duke kërkuar në internet për të kuptuar funksionin e shitjeve online, një eksperti i blerjeve ndan disa këshilla për ju, që duhet ti përdorni në sezonet e uljeve.

Investoni në veshjet klasike

“Mendoni për palltot, çizmet dhe bluzat dimërore – gjithmonë cilësia mbi sasinë, por ne gjithashtu kuptojmë se jo të gjithë kanë buxhet për t’i përballuar. Megjithatë, kjo është ajo kohë ku pritja mund të shpërblehet: Krijoni listën tuaj të dëshirave dhe më pas kontrolloni përsëri kur uljet të aplikohen kudo.”

Mos i përjashtoni veshjet jashtë sezonit

Ndonëse mund të duket krejtësisht e papajtueshme të blini sandale verore ose bikini në dimër, në fakt është një mënyrë shumë e zgjuar për të blerë dhe mund të gjeni disa ‘gurë të çmuar’ të vërtetë kur blini jashtë sezonit .

Mos blini diçka vetëm sepse është me ulje

Kur veshjet janë me ulje mund të t’ju bëjnë të nxitoheni dhe të blini gjëra që nuk do i vishni kurrë, adrenalina fillon, bebëzat tuaja zgjerohen dhe para se ta kuptoni, ju keni shpenzuar buxhetin e ushqimit të javës tuaj me një kimono të zbukuruar me pupla…

Mos harroni të shikoni ofertat në markat e vogla apo të dorës së dytë

Kur përballemi me zhurmën e markave të famshme dhe zbritjet e tyre me germa të kuqe, mund të jetë shumë e lehtë të harrojmë se si markat e pavarura ashtu edhe ato të përdorura ofrojnë gjithashtu oferta për mallrat e tyre gjatë kësaj kohe.

Mos bëni blerje nëse jeni të lodhur apo të stresuar

Lexo edhe :  “Ajo ka rrënjë edhe këtu”, mediat boshnjake shkruajnë për origjinën e Dua Lipës

Thonë që kur bënë shooping, mund të largohet stresi dhe t’ju ngrihet humori. Por jo gjithmonë ndodhë kështu. Në rast se ndiheni të ngarkuar, shmangi blerjet, sidomos ato online në periudha të tilla, pasi nuk do të bëni zgjedhjet e duhura!/E.Ç

Të fundit

“Të droguar nga TikTok-u”, sociologu: Jemi në një situatë jashtëzakonisht të vështirë

Të mërkurën ndodhi një rast shumë i pazakontë, ku policia vendosi në pranga 67-vjeçaren Natasha Rombula dhe Armando Kumarakun,...

Vendimi për dinarin, BE konfirmon ftesën për Kurtin dhe Vuçiçin: Në Bruksel më 27 shkurt

Bashkimi Evropian (BE) konfirmoi të mërkurën se i kishte thirrur Kosovën dhe Serbinë për një takim më 27 shkurt në Bruksel, për të biseduar...

Kush ishte Afërdita Selimi, zëri i Radio Tirana që s’do të dëgjohet më nga shqiptarët

Zëri që ka shoqëruar shqiptarët për vite me radhë në Radio Tirana për çështjet sociale dhe ekonomike nuk do të dëgjohet më. Gazetarja e njohur...

Çfarë po ndodh? Ambasadori britanik prej orësh në SPAK, detajet e para

Ambasadori britanik Alastaier King Smith ndodhet prej dy orësh në SPAK, ku po zhvillon një takim me prokurorët. Paraprakisht mësohet se temë e takimit janë...

A është Shqipëria gati për t’u anëtarësuar në BE? ja si përgjigjet Rama

Duke folur për median, kryeministri Edi Rama është pyetur nëse Shqipëria është gati për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Kreu i ekzekutivit ka deklaruar se...

Lajme të tjera

Web TV