Pesë-fishi i Titanikut/ Anija më e madhe në botë, nisë udhëtimin në Janar të 2024

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anija më e madhe e lundrimit në botë, e quajtur “Icon of the Seas”, do të niset në udhëtimin e saj të parë më 27 janar 2024.

Anija më e madhe e lundrimit në botë, e quajtur “Icon of the Seas”, do të niset në udhëtimin e saj të parë më 27 janar 2024.

Ajo do të lërë pas “Wonder of the Seas” e cila është një tjetër anije lundrimi mbretërore e Karaibeve që aktualisht mban titullin e anijes më të madhe në botë.

Icon of the Seas ka 18 kuvertë pasagjerësh, shtatë pishina dhe më shumë se 40 restorante dhe bare në bord, raporton La Repubblica.

Anija mund të strehojë 5,610 të ftuar në bord dhe është pesë herë më e madhe se Titaniku./O.S

 

Të fundit

Ministri francez shuan zërat për përplasje mes Macron dhe Scholz: Nuk ka konflikt!

Në një intervistë të ministrit të Jashtëm francez, Stéphane Séjourné për gazetën franceze, "Le Monde" theksohet se nuk ka...

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, ja si e uron Luizi vjehërrin

Babai i Kiarës feston ditën e sotme ditëlindjen dhe përveç urimit të moderatores nuk ka munguar as urimi nga dhëndri i tij, Luizi. Luizi ka...

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela Hasa ndau momentet e fundit...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

Lajme të tjera

Web TV