Selena Gomez merr pjesë në dasmën e ish-të dashurit por thyen një rregull veshje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kur bëhet fjalë për dasmat – një festë për dashurinë dhe jetën – rregullat e pashkruara të modës së dikurshme do ta interpretonin aktin e veshjes së zezë – ngjyrën e vdekjes, zisë dhe dëshpërimit – si një deklaratë të heshtur mosmiratimi. Do të ishte një thirrje mjerimi dhe do të ishte njëlloj si t’i thuash universit: “Nuk më intereson fati romantik i këtij çifti”.

Por kjo nuk është më epoka viktoriane dhe Selena Gomez mori pjesë në dasmën e ish-të dashurit Samuel Krost e veshur me të zezë nga koka deri te këmbët: një fustan mëndafshi me stileto Jimmy Choo dhe çantën Miracle të Aupen-it me kristale.

Gomez duket se vazhdon traditë bashkëkohore të shtruar nga të famshëm si Zoë Kravitz dhe Kendall Jenner – të cilët janë shfaqur të veshura me të zeza në dasmat e Margaret Qualley dhe Lauren Perez – ndërsa edhe shoqërueset e nuses së Sofia Richie kishte veshur fustane të zeza.

Të paktën nuk ka veshur fustan të bardhë./E.Ç

Të fundit

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin e Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 shkurt, ata thanë se...

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana, ylli i muzikës ndërkombëtare ka performuar në dasmën e djalit të një miliarderi në Indi. Ajo ka magjepsur të gjithë të ftuarit në...

Mbi 1 miliard njerëz në botë janë mbipeshë, sipas OBSH

Numri i njerëzve obezë në të gjithë botën i ka kaluar 1 miliard, kjo sipas një studimi të fundit të publikuar në “The Lancet”....

Rama ndan pamjet: Ura e re e Kukësit, i jep zgjidhje nyjes së vjetër lidhëse

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar në faqen e tij zyrtare “Facebook” pamje nga momentet e fundit të punës për ndërtimin e Urës...

Lajme të tjera

Web TV