Deputeti i ‘Forza Italia’ ia plas në sy Berishës: Tirana, qytet i bukur dhe i sigurt

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

   Deputeti i forës së djathtë italiane, Alesandro Batilokio, vlerësoi në Këshillin Kombëtar të Rithemelimit zhvillimin e Tiranës gjatë vitëve të fundit. Duke folur para Berishës dhe të ftuarve të Rithemelimit, ai deklaroi se Tirana është një qytet i mrekullueshëm dhe tepër i sigurt duke nxjerrë blof opozitën dhe akuzat e Foltores ndaj qytetit.

   Ky vlerësim për Tiranën, të drejtuar nga kryebashkiaku Veliaj, gjeti të papërgatitur jo vetëm ata që kishin ftuar deputetin e Forza Italia, por edhe përkthyesen e cila u detyrua ta shmangë gjatë përkthimit.

   “Rreth 1 mijë studnetë italianë studiojnë në Tiranën tonë të bukur, që mbi të gjitha është një qytet i bukur dhe ofron shumë siguri”- u shpreh deputeti italian./O.S

   Të fundit

   Raporti i AMF/ Në 25-vjetorin e themelimit, SIGAL UNIQA, lidere e tregut të sigurimeve

   Ashtu siç u mbyll viti 2023, nis edhe viti 2024. SIGAL UNIQA Group Austria mbetet kompani më e madhe dhe...

   25 vendet më të shëndetshme në botë

   Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim në 25 vendet më të shëndetshme në botë. Kur diskutohet për vendet më të shëndetshme në botë si...

   BRICS do të lëshojë një monedhë të vetme të ngjashme me Euron

   Aleanca BRICS po kërkon të punojë për një monedhë alternative për të përballuar dollarin amerikan. Blloku po përpunon disa opsione për t'i dhënë fund varësisë...

   Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë këngëtarja virale në TikTok

   E njohur me emrin e saj artistik Cat Janice, këngëtarja 31-vjeçare dhe nënë e një djali 7-vjeçar, ka vdekur pas një beteje me kanc*rin. Familja...

   Parlamenti Evropian miraton rezolutën për procesin e zgjerimit të BE, si u ndanë votat

   Parlamenti Evropian ka miratuar të enjten një rezolutë për procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian (BE), përmes së cilës kërkoi që ky proces të...

   Lajme të tjera

   Web TV