“Hajduti më lypi paratë nuk ia dhashë”/ Rrëfimi i trishtë i djalit të Liridona Murselit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Historia e trishtë e Liridona Murselit ka prekur të gjithë ata që kanë mësuar mbi këtë ngjarje tronditëse.

Por dhimbja më e madhe rëndon mbi familjen dhe të afërmit e saj.

Liridona u largua nga kjo botë duke lënë pas dy fëmijë të cilët ishin me të ditën kur ndodhi ngjarja.

Vëllai i Liridonës, Leonard Ademaj ka treguar për mediat një pjesë të rrëfimit të djalit të Liridonës nga momenti i ngjarjes.

Djali i Liridonës i ka dhënë vëllait të së ndjerës se mundën të largohen nga hajduti pa i dhënë paratë por kishin harruar të merrnin mamin.

“Atë ditë ka ndodhur krejt ngjarja, krejt rasti. Djali e kishte pas shtrëngu dorën shumë. Kur kam shkuar në Polici mu ka afru, më ka përqafuar edhe tha dajë tha hajduti m’i ka lyp paret, po unë s’ia kom jep. E ka çelë dorën, i kish pasë paret aty. Qe tha dajë paret, se s’ia kom jep hajnit. Mamin e harruam në veturë”, tha Leonard Ademaj./  S.M

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV