Tirana në festë/ Veliaj dhe fëmijët ndezin dritat e pemës në sheshin ”Skëndërbej”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeqyteti shqiptar ka ndezur dritat e pemës, duke i dhënë në këtë formë mirëseardhjen muajit të festave të fundvitit.

I pranishëm në momentin e ndezjes së dritave të pemës ka qenë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili në mes të fëmijëve ka dhënë edhe një mesazh për të gjithë qytetarët në muajin e festave.

Veliaj ka thënë se sot ndizet pema më e madhe në Tiranë për të vazhduar festat gjatë këtij muaji me solidaritet, dashuri dhe mirësi për njëri-tjetrin.

Erion Veliaj: Kemi ardhur tek momenti më i rëndësishëm për të gjithë fëmijët, ndezim sot pemën më të madhe në Tiranë për të vazhduar festat gjatë gjithë këtij muaji me solidaritet, me dashuri dhe mirësi për njëri-tjetrin./O.S

Të fundit

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

“E premtja e zezë” në Lushnje, dinamika e shpërthimit që u mori jetën babë e bir

Plagosen shtatë të tjerë, mes tyre deputeti Bujar Çela Ora 15:37 minuta do të shënonte një shpërthim shumë të fortë në Lushnje këtë të premte....

Lajme të tjera

Web TV