Kjo është gruaja më e fuqishme në botë për 2023, sipas Forbes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Revista “Forbes” ka shpallur për të dytën herë si gruan më të fuqishme në botë presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Ndërkohë që në vendin e dytë është presidentja e Bankës Qëndrore Europiane Christine Lagarde, e cila lë pas zv/Presidenten e SHBA Kamala Harris dhe Kryeministren e Italisë Giorgia Meloni.

Në vendin e pestë të revistës “Forbes” pozicionohet këngëtarja amerikane Taylor Swift, që fitoi 850 milionë Dollarë nga turneu i saj botëror, ku sipas Shoqatës Amerikane të Udhëtimit, ka thyer rekord. Këngëtarja 33-vjeçare është bërë miliardere falë këtyre të ardhurave./E.Ç

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV