Dua Lipa në Japoni, detaji në veshjen saj tërheq vëmendje dhe irriton fansat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ndodhet në Japoni, për të promovuar këngën e saj të re ‘Houdini’. Si gjithnjë ylli i popit tërheq vëmendje me paraqitjen e saj.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ndodhet në Japoni, për të promovuar këngën e saj të re ‘Houdini’. Si gjithnjë ylli i popit tërheq vëmendje me paraqitjen e saj.

Dua mbante veshur një kostum ngjyrë hiri dhe bizhuteri në ngjyrë gold, ndërsa një fotograf e ka ndaluar për t’i shkrepur disa foto.

Pikërisht varëset e saj në formë kryqi kanë tërhequr vëmendjen e fansave në rrjet. Kjo zgjedhje e aksesorëve bëri bujë, veçanërisht kur mendohet se Dua është e njohur botërisht si përfaqësuese e besimit mysliman.

Megjithatë, Dua ka treguar se është përtej etiketimeve dhe stereotipave dhe se është e lirë të eksplorojë dhe të shprehë veten në mënyra të ndryshme përmes artit dhe modës./O.S

Të fundit

VIDEO/ Erjola Doçi feston ditëlindjen, merr urimin e veçantë nga personazhi i njohur

Një prej të ftuarave në festën e organizuar me ish-konkurrentët e “BBV3” dhe jo vetëm, ka qenë dhe moderatorja...

Kush e vrau Musolinin? Rindërtime, pyetje dhe hipoteza alternative

Në orën 16:10 më 28 prill 1945 u vranë Benito Mussolini dhe Claretta Petacci. Walter Audisio qëlloi. Apo ndoshta jo? Hipoteza dhe rindërtime. Kush i...

Një tjetër mister rreth piramidave u zgjidh, si i ndërtuan egjiptianët në shkretëtirë?

Si ndërtuan egjiptianët piramida në shkretëtirë, duke transportuar gurë gjigantë, pa mjete teknologjike? Ata shfrytëzuan një degë të Nilit, e cila tani është zhdukur. Përveç...

Historiani Alexey Komarov: “Ndihmë e paçmuar” për çlirimin e Norvegjisë prej nazistëve

80 vjet më parë u nënshkrua një marrëveshje midis BRSS dhe Norvegjisë Svyatoslav Knyazev, Ekaterina Kiyko 80 vjet më parë, më 16 maj 1944, vendet anëtare...

28 maj 1937/ Wolgsvagen, makina popullore që u motivua nga Nacional Socialistët gjermanë

Themelohet prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen. Volkswagen përkthehet si “makina e popullit” në gjuhën gjermane. Slogani aktual i reklamave ndërkombëtare të kompanisë është thjesht...

Lajme të tjera

Web TV