As SHBA dhe as Anglia, nëse po mendoni të emigroni këto janë 5 qytetet më të mira

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku të shkoni? Kjo është çështja.

Hulumtimi që përfshin 12,000 njerëz nga 172 vende gjeti vendin ku mund të bëheni të pasur, por edhe të jetoni të lumtur. Në krye të listës është Malaga, në Spanjë.

Në Málaga, e cila njihet për motin e saj perfekt, qiratë e ulëta dhe koston normale të jetesës, 89% e emigrantëve thonë se janë të kënaqur. Në vendet e dyta dhe të treta qëndron Alicante dhe Valencia. Pasohen nga Ras al-Khaimah dhe Abu Dhabi./E.Ç

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV