Lyon sheh “dritë”, tregolëshi i Lacazette firmos fitoren e parë këtë sezon në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lyoni fitoi ndeshjen e parë në shtëpi këtë sezon përballë (3-0), po që ende nuk mjafton për t’iu larguar vendit të fundit në League 1. Ky sukses duket si dhuratë para Krishtlindjes, duke ditur se në tri ndeshet e fundit në kampionat kishte pësuar humbje.

E vendosi këtë takim Alexandre Lacazette me tregolësh. Jo gjithmonë titullar apo shumë i përdorur nga Fabio Grosso, sulmuesi (32 vjeç) ka rifituar një rol kryesor me Pierre Sage.

Gjatë pjesës së parë e tundi dy herë rrjetën e miqve në minutat 25’ dhe 29’.

Loja mund të kishte marrë tjetër rrjedhë nëse Dallinga i Toulouse nuk do të kishte gabuar penalltinë që ekzekutoi në fundin e fraksionit hapës.

Ndeshja praktikisht u mbyll 10 minuta para fundit të kohës së rregullt, kur Lacazette realizoi të tretin personal.

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV