Policia Rrugore e Tiranës: Vetëm gjatë 1 jave, 9526 gjoba dhe 20 shoferë të arrestuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Plot 20 shoferë janë arrestuar dhe proceduar penalisht nga Policia Rrugore e Tiranës gjatë javës së kaluar, për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Në bazë të të dhënave, në total u vendosën 9526 gjoba gjatë gjithë javës.

Nga këto, 156 masa ishin për xhama të zinj; 450 masa për shpejtësi mbi normat e lejuara;

173 masa për parakalim të gabuar; 433 masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit; 178 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit; 82 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse; 285 masa për mosdhënie përparësie këmbësorëve; 22 masa për mosrespektim të tabelës “Stop”; 7010 masa për qëndrim të gabuar; 737 masa të ndryshme.

Ndërkohë, 7 automjete u bllokuan, nga të cilat 1 automjet me targa të huaja për verifikim; 4 automjete të bllokuara për detyrime të palekuiduara; 1 automjet spostuar me karrotrec dhe 1 automjet për mungesë dokumentacioni./O.S

Të fundit

Përplasje me produksionin? Dy kunatat në festë, mungojnë vëllezërit Veshaj

"After Party” i “BBV3” ka bërë bashkë të gjithë ish-banorët e shtëpisë, një festë kjo e cila organizohet për...

“Si më tha”? Juli bëhet nostalgjik dhe kujton fjalët e të birit brenda shtëpisë së BBVA3

Aktori Julian Deda i cili u rendit i dyti në finalen e madhe të reality show-t Big Brother Vip Albania në edicionin e tretë...

Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Gati në afatin që kemi premtuar

Në tunelin e Llogarasë kanë përfunduar afro 88% e punimeve. Ka përfunduar puna për betonimin e tunelit kryesor në të gjithë gjatësinë e tij,...

Gjermania ‘shuplakë’ Mitsotakis: Kërcënimet greke ndaj Shqipërisë, fjalë boshe…

Kërcënimet e Greqisë për të penguar hyrjen e Shqipërisë në BE thekson gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” janë fjalë boshe. Kryeministri shqiptar Edi Rama thekson...

Dashamir Shehi shpërthen kundër opozitës: Korrupsionin duhet ta luftojnë të gjithë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ishte i ftuar në një program televiziv, ku foli për projektrezolutën e PS për luftën ndaj antikorrupsionit. Gjatë intervistës Shehi...

Lajme të tjera

Web TV