Cameron Diaz thotë se çiftet e martuara duhet të flenë në dhoma të ndara

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktorja ka një këshillë për të gjitha çiftet e martuara, por që kur e dëgjon për herë të parë nuk duket edhe aq normale, apo e pranueshme, le të themi!

Cameron Diaz foli pa doreza për atë që e konsideron si bashkëjetesën e ëndrrave për të dhe partnerin, kitaristin Benji Madden. E ftuar në podcast-in “Lipstick on the Rim” të autoreve Molly Sims dhe Emese Gormley, aktorja tha se sekreti për një martesë normale mes çifteve qëndron në fjetjen në dhoma të ndara, madje edhe në shtëpi të ndara.

“Për mua, e thënë ndryshe me fjalë më të thjeshta, kjo situatë është: unë kam shtëpinë time, ti ke tënden. Hapësirën familjare e kemi në mes. Unë shkoj fle në dhomën time. Ai fle në dhomën e vet. Unë jam shumë në rregull me këtë mënyrë jetese,” tha Diaz. “Sigurisht, ne kemi dhomën e gjumit në mes ku mund të përfshihemi për marrëdhëniet tona më intime,” shtoi ajo.

E gjithë kjo deklaratë u duartrokit nga gratë e pranishme në studio, sidomos pasi njëra prej tyre u ankua se bezdisej nga gërhitja në gjumë e të shoqit. “Kam qenë gjithmonë me këtë mendim për martesën, e kam thënë edhe para se të lidhesha me partnerin tim, që është vërtet një bashkëshort i mrekullueshëm,” shtoi Diaz.

Studimet tregojnë se ndarja e shtrateve/dhomave gjatë gjumit, mund ta bëjë lidhjen më të shëndetshme për disa çifte.

Nëse partneri/ja gërhet apo ju preferoni dritë/errësirën – fjetja në dhoma të ndara mund të sjellë:
– Gjumë më të shëndetshëm
– Zgjim më të qetë
– Seks më pasionant
– Më shumë kohë për veten
– Marrëdhënie më të shëndetshme/E.Ç

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV