test

SPAK ‘tund’ prangat, Erion Braçe paralelizon situatën Nano-Berisha, ai nuk iku, qëndroi..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndërsa pritet që SPAK, t’i drejtohet GJKKO-së me kërkesën për arrest me burg ose arrest shtëpie për Sali Berishën, deputeti i PS Erion Braçe kujton ditën e arrestimit të Fatos Nanos dhe vë një paralele mes sjelljes së një ish kryeministri dhe të një ish kryeministri tjetër kundërshtar. Si u soll Fatos Nano me prokurorët? Çfarë bëri ai ditën që u arrestua?

Postimi i plotë i Braçes

FATOS NANO-KTHIMI NE SHTEPI, NE LIRI!
(MARS 1997-3 VITE E 8 MUAJ PAS ARRESTIT NE BURG E BURGUT VETE)

Fatos Nano nuk u hetua e as u gjykua ne liri, nuk u mbrojt nga imuniteti e as te qenit KRYETAR I OPOZITES, as u vendos nen detyrimin te paraqitej para nje OPGJ-je e as te qendronte ne arrest shtepie;

FATOS NANO U ARRESTUA E U DERGUA MJEHERE NE BURG, U MBAJT NE BURG DITE ME DITE NGA 30 KORRIKU I VITIT 1993 DERI NE FUNDMARSIN 1997!

Nderkohe, PS qendroi larg PARLAMENTIT vetem dy javet e shok-ut te arrestimit, deputet u kthyhen ne Kuvend dhe i bene te dyja-edhe luften per DREJTESI, edhe OPOZITEN e forte kunder nje rregjimi qe mbeshtetej ne nje ekonomi te rreme, GRABITESE deri te lekures se fundit te shiptareve;

Gjithcka mbeshtetur ne fakte, argumenta, ide, platforma, kurre me dhune, flakadane e kapsolla, tymuese e zjarr;
Ai mbetet grupi me i mire i deputeteve dhe pararoja e reformimit e modernizimit te PS qe vijonte te ideohej nga burgu;

NDERKOHE PS KISHTE NE SHESHE, FUSHA, RRUGE DHJETERA MIJE NJEREZ NE CDO THIRRJE; NUK MUNGUAN KURRE ME SAKRIFICE EKSTREME SECILI;
Me ta e prej tyre nuk humbi asnje beteje politike, MADJE FITOI BETEJEN KUNDER NJE KUSHTETUTE TE PADENJE PER NJE VEND DEMOKRATIK!

FATOS NANO ISHTE ATY;
NUK MUNGOI, NUK U MUND NGA BURGU, JU GJEND TE GJITHEVE NE BETEJE, MUNDI BURGOSESIT E TIJ;
I mundi si njeri, i lire e qytetar!
Tani;
Keto tre postime, jane HISTORIA e ketij vendi, doemos edhe e Fatos Nanos;

Lexo edhe :  Ish kryetari i PD-së largohet nga grupi parlamentar i Berishës

NUK JANE TE KRAHASUESHME ME KERKEND!

Degjova sot gjithe diten ta krahasonin BURGUN E FATOS NANOS; boll, jeni gabim, NUK KRAHASOHET, ishin dy bote te ndryshme, njera u mbyll PADREJTESISHT NE BURG!

Fatos Nano nuk iku, qendroi ne burg e ne Mars jashte tij;
QENDROI KETU, SI SHQIPTARET QE NUK IKEN!./O.S

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV