Schumacher 10 vite pas aksidentit/ Formula1, përpjekje për ti kujtuar të kaluarën në alpe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

10 vite pas aksidentit në pistën e skive në Meribel ku pësoi dëmtime të rënda cerebrale, Michael Schumacher vazhdon të jetë nën kujdesin e mjekëve, të cilët përpiqen me çdo mënyrë për të përmirësuar gjendjen shëndetësore.

Sipas gazetës “Bild” ish-pilotin e Formula 1 e kanë marrë në një makinë Mercedes-Amg në një pistë të Zvicrës për t’i kujtuar të kaluarën. Një tjetër tentavivë për ta ndihmuar duke ndikuar te emocionet që ka përjetuar kur ka qenë pjesë e garave të shpejtësisë.

Familja ka bërë të pamundurën që të ketë rezultate kura madje po sipas “Bild” ai vëzhgohet 24 orë në 24 nga një staf mjekësor prej 15 personash. Gjithmonë informacionet rreth gjendjes shëndetësore të Michael Schumacher kanë qenë të pakëta dhe në mjaft raste familjarët e tij kanë mohuar ato që janë përmendur në media./O.S

Të fundit

Liverpool mposht Atalantën por eliminohet nga Europa, Leverkusen mbetet e pathyeshme

Atalanta nxjerr jashtë Europës Liverpoolin. Skuadra bergamaske u mposht 0-1 në shtëpi nga “The Reds”, por kualifikohen në gjysmëfinale...

Roma triumfon sërish ndaj Milanit dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Europa League

Roma kalon në gjysmëfinalet e Europa League, ndërsa eliminon Milan-in, pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 3-1 të dy ndeshjeve çerekfinale. Pas takimit në “San...

Më 20 Prill, Dielli kalon në Dem, ja çfarë u ndodh këtyre 5 shenjave të Zodiakut

Më 20 Prill, Dielli kalon në Dem dhe fillon zyrtarisht sezoni i shenjës së dytë të kalendarit astrologjik. Kjo ditë do të sjellë ndryshime...

Çfarë është “mashtrimi i së ardhmes? Flamuri i kuq në një raport në çift

Është normale të imagjinoni një të ardhme me dikë që ju intereson, sidomos pasi takimi i parë ka shkuar shumë mirë dhe jeni në...

“Ajo që po bën Meta nuk është sjellje politike”/ Çani reagon ashpër: Ish-presidentit …

Gazetari Arian Çani në një intervistë për një emision televiziv ka komentuar deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë ndaj SPAK. Ai theksoi se kjo...

Lajme të tjera

Web TV