Ari i zi e nis vitin me rritje të ndjeshme të çmimit në bursa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shtrenjtohet nafta në tregjet ndërkombëtare

Bursat ndërkombëtare të arit të zi u hapën për këtë vit me një rritje të ndjeshme të çmimit.

Sipas të dhënave të bursës së Teksasit, një fuçi naftë e papërpunuar u shit këtë të martë me mbi 73 dollarë, nga 71 dollarë që ishte në datën 29 dhjetor.

Të njëjtin trend ka ndjekur edhe bursa e Londrës, ku një fuçi naftë e papaërpunuar u shit me afro 79 dollarë, nga 77 dollarë që ishte në 29 dhjetor.

Vlen të theksohet se shitjet e kësaj të marte janë ende për kontratat e Janarit./O.S

Të fundit

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

Lajme të tjera

Web TV