Tensionet në Veri/ Ja pse Vuçiç po e kthen në detyrim shërbimin ushtarak në Serbi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Xhemajl Rexha, në një intervistë televizive theksoi se presidenti serb Aleksandër Vuçiç dëshiron të provojë fuqinë e Serbisë që është ushtarakisht neutral.

Më tej ai theksoi se Serbia dhe këtë vit do të vazhdojë ta provokojë Kosovën, duke paralajmëruar se mund të ketë dhe incidente të tjera.

“Vuçiç dëshiron të provojë fuqinë e Serbisë që është ushtarakisht neutrale. Serbia nuk është e interesuar të bëhet pjesë e NATO-së për shkak se bombardimet e NATO-së, e çliruan Kosovën.

Sipas asaj që thuhet Serbia do të vazhdojë ta provokojë Kosovën. Mund të ketë të tjera incidente gjatë këtij viti. Vuçiç po bën përpjekje për të larguar vëmendjen nga kërkesat e vazhdueshme të opozitës për të hetuar zgjedhjet e 17 dhjetorit, ku ka pasur dëshmi për parregullsi të mëdha”-tha ai./e.t

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV