test

Këshilla veshjesh për t’u dukur 10 vjet më e re

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mosha është vetëm një shifër, nëse ke shije në të veshur dhe sidomos në detaje. Disa këshilla për t’u veshje që do t’ju bëjnë të dukeni më e re.

-Mos zgjidh printe të guximshme, por gjej ngjyra të këndshme që duken si rinore.

-Vish xhinse të ngushta. Hiqi qafe të mëdhatë dhe mbaj ato që nxjerrin në pah trupin e hollë.

-Ji e vetëdijshme për rrobat pa formë. Ato të gjerat mund të të mbulojnë barkun, por të bëjnë të dukesh më e madhe.

-Thekso belin. Teksa plakemi, busti dhe barku duket se bashkohen në një. Ndaj vënia në pah e belit është gjithmonë një zgjidhje e mirë. Duhet ta përdorësh më shumë rripin e mesit.

-Zgjidh syzet e diellit me kujdes. Ato duhet me patjetër të të modernizojnë pamjen. Për shembull, syzet si sytë e maces mund të korrigjojnë problemin e cepave të ulur të syve dhe t’ju bëjnë të dukeni më i ri.

-Zgjidh bizhuteri të thjeshta. Ndërsa gjeneratat e vjetra janë adhuruese të mëdha të bizhuterive që duken luksoze, të rinjtë i preferojnë më minimaliste.

-Mos vish shumë ngjyrë të zezë. Ndërsa plakemi, lëkura jonë ka tendencë të bëhet më e zbehtë, kështu që veshja e zezë mund të krijojë një kontrast të ashpër, posaçërisht në fytyrën tuaj.

-Vish sytjena me madhësinë e duhur. Të veshësh sytjenat e gabuara nuk është vetëm e pakëndshme, por gjithashtu mund të shtojë më shumë se 10 vjet në pamjen tënde. Për shkak se ndikon në mënyrën se si përshtaten rrobat.

-Kushtoji vëmendje vijës së qafës. Mund të përpiqeni të fshihni një qafë të plakur nën rrobat tuaja, por në fakt, një dekolte e hapur do t’ju bëjë të dukeni më e re dhe më tërheqëse. Provoni një triko, xhaketë ose fustan me jakë V./E.Ç

Të fundit

Shqipëria e nis me humbje aventurën EURO2024, goli i Bajrami hyn në histori të turneut

Shqipëria e nisi me humbje rrugëtimin e saj në Euro 2024, pasi u mposht me rezultatin 2-1 nga kampionia...

De La Fuente: Jam shumë i lumtur, por të qëndrojmë me këmbë në tokë

Shumë i lumtur u shfaq tekniku i kombëtares spanjolle Luis de la Fuente, pas fitores bindëse 3-0 që skuadra e tij arriti me Kroacinë. “Jam...

Scholz: Propozimi i Putinit për paqe nuk është serioz

“Liderët e G7 nuk e diskutuan fare propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për paqe në Ukrainë, sepse të gjithë e dinin se propozimi...

Italia përmbys ndeshjen, realizon Barella ndaj kuqezinjve

Shqipëria 1-2 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Gol kuqezinjtë, Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para

Shqipëria 1-0 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Lajme të tjera

Web TV