Shpërthim i fortë në një fabrikë kozmetike, plagosen 53 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një zjarr i madh, ndoshta i shkaktuar nga një rrjedhje gazi, plagosi 53 persona në një fabrikë kozmetike pranë kryeqytetit iranian të Teheranit, njoftuan mediat shtetërore.

Disa nga të plagosurit në uzinë në qytetin Fardis, provinca Alborz, ishin në gjendje kritike, thanë media shtetërore.

“Bazuar në hetimin paraprak, shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi në pjesë të linjës së prodhimit të fabrikës,” citoi TV shtetëror.

Personat e plagosur janë transferuar në spitalet e afërta.

 

 

Javën e kaluar, dy shpërthime në Iranin juglindor vranë afro 100 njerëz dhe plagosën shumë të tjerë në një ceremoni për të përkujtuar komandantin Qassem Soleimani, i cili u vra nga një dron amerikan në vitin 2020./E.T

Të fundit

Liverpool mposht Atalantën por eliminohet nga Europa, Leverkusen mbetet e pathyeshme

Atalanta nxjerr jashtë Europës Liverpoolin. Skuadra bergamaske u mposht 0-1 në shtëpi nga “The Reds”, por kualifikohen në gjysmëfinale...

Roma triumfon sërish ndaj Milanit dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Europa League

Roma kalon në gjysmëfinalet e Europa League, ndërsa eliminon Milan-in, pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 3-1 të dy ndeshjeve çerekfinale. Pas takimit në “San...

Më 20 Prill, Dielli kalon në Dem, ja çfarë u ndodh këtyre 5 shenjave të Zodiakut

Më 20 Prill, Dielli kalon në Dem dhe fillon zyrtarisht sezoni i shenjës së dytë të kalendarit astrologjik. Kjo ditë do të sjellë ndryshime...

Çfarë është “mashtrimi i së ardhmes? Flamuri i kuq në një raport në çift

Është normale të imagjinoni një të ardhme me dikë që ju intereson, sidomos pasi takimi i parë ka shkuar shumë mirë dhe jeni në...

“Ajo që po bën Meta nuk është sjellje politike”/ Çani reagon ashpër: Ish-presidentit …

Gazetari Arian Çani në një intervistë për një emision televiziv ka komentuar deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë ndaj SPAK. Ai theksoi se kjo...

Lajme të tjera

Web TV