Vrasja e Gëzim Sinomati, RENEA kontrolle të imtësishme në të gjithë Vlorën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat RENEA dhe operacionale kanë zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure kontrolle të imtësishme në qytetin e Vlorës aty pak ditë më parë u ekzekutua me armë zjarri 23-vjeçari Gëzim Sinomati.

Atentati mafioz ndodhi mbrëmjen e së djelës ku i riu u qëllua për vdekje me snajper te ballkoni i shtëpisë së tij, ndërkohë që autorët ndodheshin në një makinë tip BMW.

Autori/ët vijojnë ende të jenë në arrati dhe të pa identifikuar, ndërsa mësohet se ditën e sotme janë ngritur postoblloqe në çdo rrugë dalje dhe hyrje për në Vlorë, ndërkohë që kontrolle ka dhe brenda qytetit.

Por deri më tani nuk raportohet për asnjë gjurmë të autorëve, apo ndonjë piste që mund të ndihmonte në hetime për zbardhjen e plotë të rastit./O.S

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV