Vendi vakant në Kuvend që iu dogj Ahmetajt, Dallëndyshe Bici refuzon mandatin e deputetes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

TIRANË- Dallëndyshe Bici ka refuzuar mandatin, pas njoftimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për plotësimin e vendit të Arben Ahmetajt, si deputete ne Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë.

Në një letër drejtuar KQZ-së, Bici thotë se nuk do të vijojë procedurat për marrjen e mandatit të deputetes.

Aktualisht Dallëndyshe Bici është në krye të Kadastrës, arsyje kjo që e ka shtyrë të refuzoj mandatin.

‘Nuk do marr mandatin e deputetit për shkak të angazhimit në krye të Kadastrës’- thuhet në letrën drejtuar KQZ-së.

Mandati i kalon juristit Plarent Ndreca, me 4008 vota personale.

Lajmi në përditësim…

/O.S

Të fundit

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Lajme të tjera

Web TV