Julia Roberts tregon sekretet e saj të bukurisë së përjetshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me buzëqeshjen e saj të veçantë dhe stilin e përjetshëm, Julia Roberts mund të jetë një ikonë bukurie.

Në një interistë për “British Vogue” aktorja ka treguar se çfarë e bën atë të duket aq rinore në moshën 56-vjeçare.
Ylli i Hollywood u përgjigj me shaka duke thënë: “Turshi. E fus kokën në një tas me turshi çdo të shtunë. Bën mrekulli, Vetëm se era është e tmerrshme.”

Aktorja gjithashtu foli për zgjedhjet “feministe” që ka bërë në karrierën e saj dhe se si është të jesh një nga fytyrat më të famshme të Hollivudit. Roberts thotë se çelësi i rinisë është te njerëzit dhe përvojat që përbëjnë jetën e saj. Sigurisht, gjenetika gjithashtu ndihmon.

“Gene të mira, dhe duke bërë një jetë që të përmbush, unë e kam thënë këtë zakonisht si një shaka por besoj shumë në dashurinë e një njeriu të mirë. Besoj se burri im më do dhe kujdeset për mua në një mënyrë që më bën të ndihem thellësisht e lumtur”, tha ajo.

Fakti që audienca e sheh atë të gjithmonë të afërt me publikun është diçka për të cilën Roberts është e vetëdijshme.
“Unë mendoj se ka diçka tek unë që i bën njerëzit të ndihen rehat dhe nëse dikush më sheh në një dyqan ushqimesh dhe më thotë: Pse i ke prerë flokët ashtu? Kjo nuk i bën ata të jenë të pasjellshëm kundrejt meje, është për shkak se ata më njohin mua dhe kjo më bën të ndihëm mirë”, shprehet ylli.

Roberts diskutoi gjithashtu për feminizmin, duke theksuar vendimin e saj për të mos bërë skena nudo në filma./E.Ç

Të fundit

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Lajme të tjera

Web TV