Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Ndërtimi i turizmit pa punëtorë/Ekspertët:fokusi i rinis drejt sektorëve të digjitalizuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Emigrimi masiv dhe problematikat që lidhen me pagat në sipërmarrjet shqiptare duket se kanë krijuar të rinj të dekurajuar për t’u bërë pjesë e tregut të punës.

Të dhënat nga Instituti i Statistikave flasin për një shkallë papunësie në nivelin e 22%, kryesisht tek të rinjtë e moshës 15-29 vjeç.

Për specialistin e punësimit, Emin Shini, të rinjtë shqiptarë janë më të prirur drejt sektorëve të digjitalizuar duke lënë pa fuqi punëtore sektorët prioritarë të ekonomisë, si ndërtimi apo turizmi.

Emin Shini: Ka humbur kërkesa për punësime në sektorin e turizmit që mbetet shqetësuese në vend, po flasim dhe për pozicione të ulëta, apo për fuqi punëtore të thjeshtë, por edhe për specialistë të ndryshëm, të cilët siç i quajmë ne “teknikë të mesëm” që mund të jenë mekanikët, elektrikët.

Globalizimi ka ndikuar edhe në zhvillimin e asaj që quhet Gjenerata Z, e cila sipas ekspertëve është më e prirur drejt formimit të vazhdueshëm pa mbushur vakancat e tregut të punës.

Emin Shini: Kjo ka bërë që pritshmëritë e tyre të rriten dhe fatkeqësisht, bznesi nuk i përgjigjet kësaj nevoje. Shikojmë që kjo gjeneratë kërkon të rritet në detyrë. Ka pritshmëri të fillojë me një pagë më të lartë.

Sipas EUROSTAT, norma e papunësisë në Eurozonë ra në nivelin më të ulët rekord prej 6.4 për qind përgjatë vitit që lamë pas. Ndërkohë sa i takon rajonit, papunësia në nivele të larta shfaqet në Malin e Zi e më e ulët në Serbi./O.S

Të fundit

Emma Roberts ndan lajmin e ëmbël me fansat: Jam fejuar

Aktorja e njohur, Emma Roberts është fejuar me partnerin e saj Cody John, siç ka bërë të ditur në...

Tre shenjat e Horoskopit që kthehen gjithmonë te ish partneri

Vazhdimi pas ndarjes nuk është gjithmonë i lehtë, veçanërisht nëse i përkisni një prej shenjave të mëposhtme që lehtë rrëshqasin prapa në marrëdhënie. Po, ndonjëherë...

Ja pse nuk duhet të flini me dritën ndezur!

Rritja e ekspozimit ndaj dritës gjatë natës gjatë orës 12:30 dhe 18:00 është e lidhur me një rrezik më të lartë të zhvillimit të...

Këto janë ushqimet të cilat falsifikohen më shpesh

Ushqimi i falsifikuar është një industri shumë miliarda dollarësh. Çdo ditë, konsumatorët mashtrohen të blejnë ushqime të etiketuara dhe të falsifikuara pa e vënë...

Moska arrin marrëveshjen e radhës me Kievin, shkëmbehen dhjetëra të burgosur lufte

Moska ka shkëmbyer 95 robër lufte ukrainas për një numër të barabartë të të burgosurve rusë, konfirmoi Ministria e Mbrojtjes të mërkurën. Trupat janë transportuar...

Lajme të tjera

Web TV