Igli Hasani nis turin 3-ditor në rajon, takohet me homologen kosovare në Morinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani nis nesër turin e tij 3-ditor rajonal në Kosovë, Maqedoni të Veriut dhe Mal të Zi.

Ai ka udhëtuar ditën e sotme drejt Kosovës, ku në morinë është pritur nga homologia e tij Donika Gërvalla me të cilën ditën e nesërme do të ketë edhe një konferencë për mediat.

Në Prishtinë, ai të ketë takime edhe me presidenten Vjosa Osmani dhe me përfaqësues të tjerë të politikës kosovare.

Të mërkurën, ministri Hasani do jetë në Shkup, ndërsa të enjten në Podgoricë.

Turi synon të bëjë më përmbajtësor dhe thellojë më tej bashkëpunimin mes vendeve./O.S

Të fundit

“Akuzoni Ramën për çdo gjë që ndodh”/ Spiropali: Lutemi për avokatin Mëngjesi

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nga Kuvendi i është përgjigjur opozitës, e cila ka sulmuar...

Ndizen ‘sirenat e alarmit’, numri i vdekjeve prej drogave në nivele rekord

Zyra Federale për Drogat me seli në Berlin regjistroi në vitin 2023 më shumë se 2200 vdekje nga drogat. Por kjo shifër duhet të...

Alarmi i NATO-s: Evropa ka vetëm 5% të mbrojtjes kundërajrore të nevojshme në rast lufte

NATO ka vetëm 5 për qind kapacitet të nevojshme për të mbrojtur frontin lindor në Evropë nëse ndodh një luftë e mundshme me Rusinë. Kjo...

Çupi ngre alarmin: Përfshirja e strukturave shtetërorë në krim, e rrezikshme

Çupi u ndal te rasti ku dy punonjës të AMP Durrës dhe një gazetar shantazhonin zyrtarët e lartë të policisë, ai tha se shtrembërimi...

Erërat e forta në SHBA marrin “zvarrë” aeroplanin në pistë

Një aeroplan i kompanisë American Airlines është lëvizur nga erërat e forta, që goditën aeroportin ndërkombëtar Dallas Fort Worht ne Teksas. Bëhet fjalë për një...

Lajme të tjera

Web TV