Akuzohet për vjedhje nëpër dyqanet e veshjeve, deputetja e Zelandës së Re jep dorëheqjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një deputete e Zelandës së Re ka dhënë dorëheqjen pas akuzave të shumta për vjedhje nëpër dyqanet e veshjeve, për të cilat policia po vazhdon hetimet.

Golriz Ghahraman, i Partisë së Gjelbër, dyshohet se ka vjedhur tre herë nga dy dyqane veshjesh një në Auckland dhe tjetra në Wellington.

Ish-avokatja e OKB-së për të drejtat e njeriut bëri histori në vitin 2017 si refugjatja e parë në qeverinë e vendit. Ajo dikur mbante portofolin e drejtësisë të partisë së saj. Ajo tha se stresi i lidhur me punën e bëri atë të sillej krejtësisht jashtë karakterit, raportojnë mediat e huaja. “Kam zhgënjyer shumë njerëz dhe më vjen shumë keq”, tha ajo.

Ghahraman u largua nga Irani fëmijë me familjen e saj, të cilëve të gjithë iu dha azil politik në Zelandën e Re. Dorëheqja e saj vjen pasi u shfaqën pamjet e CCTV-së që tregonin se ajo merrte një çantë stilisti nga një butik në Auckland.

“Nuk është një sjellje që mund ta shpjegoj sepse nuk është në asnjë mënyrë racionale dhe pas vlerësimit mjekësor e kuptoj që nuk jam mirë”, tha ajo, duke shtuar se nuk donte të justifikonte veten./e.t

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV