test

Tërbohet’ moti në këtë vend, raportohet për viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën brenda gjashtë ditësh për shkak të kushteve të dimrit në disa shtete amerikane.

Raportohet se numri i të vdekurve është rritur në 21 në Tennessee, New York, Arkansas, Kansas, Oregan dhe Mississippi që nga 12 janari për shkak të reshjeve të vazhdueshme të borës dhe motit të ftohtë që ka goditur gjashtë shtetet.

Shërbimet meteorologjike njoftuan se më shumë se 75 centimetra dëborë ranë rreth qytetit të New Yorkut, Buffalo në kufi me Kanadanë, duke vështirësuar trafikun.

Shpejtësia e erës së përzier me borë pritet të arrijë në vende të caktuara deri në 65 kilometra në orë.

Temperaturat e ftohta në pjesët qendrore të vendit thuhet se do të kthehen në nivele të rrezikshme deri të premten dhe do të rrisin rrezikun e ngricave.

Sipas faqes së internetit FlightAware, e cila monitoron trafikun ajror, të mërkurën në SHBA u pezulluan 1.090 fluturime dhe u shtynë 4.221.

Faqja e internetit Poweroutages raportoi se gati 95.000 njerëz ishin pa energji sot në tre shtete të SHBA-së./E.T

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV