Zjarri përfshin shkollën fillore, ndërrojnë jetë 13 fëmijë të mitur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

13 nxënës të moshave 9 dhe 10 vjeç është konfirmuar se kanë ndërruar jetë pasi një zjarr shpërtheu në një shkollë fillore në Kinën qendrore, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua.

Zjarri vdekjeprurës ndodhi të premten mbrëma në shkollën Yingcai në fshatin Yanshanpu, provincën Henan.

Sipas mediave të huaja drejtori i shkollës, pranë qytetit Nanyang, është arrestuar dhe një hetim është duke u zhvilluar lidhur me rastin.

Sipas BBC rreth 30 nxënës ndodheshin në shkollë kur shpërtheu zjarri, i cili u shua më pak se një orë pasi zjarrfikësit u alarmuan./e.t

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV