Moti i keq/ Ngricat në Bulqizë rrezikojnë jetën e banorëve nga rrëshqitja në akull

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas reshjeve të dendura të dëborës i gjithë rajoni i Bulqizës është nën pushtetin e akullit, gjë kjo që ka rrezikuar seriozisht banorët të cilët po përballen me rrezikun e rrezikun e rrëshqitjes në akull pasi në rrugët dhe shkallët e dy lagjeve të qytetit të Bulqizës janë të mbuluar nga akulli.

Siç shihet edhe nga pamjet të siguruar nga kamerat e sigurisë ku janë kapur momente të rrëzimit të banorëve.

Më të rrezikuar nga rrezikuar janë moshat e treta  dhe fëmijët ku këta të fundit janë të detyruar të të shoqërohen nga prindërit.

Shumë prej banorëve shprehen se prej dy ditësh nuk është parë asnjë ndërhyrje për hedhjen e kripës nga ana e ndërmarrjes së mirëmbajtjes dhe se ndjehen të rrezikuar./O.S

Të fundit

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Lajme të tjera

Web TV