Do të kesh fizikun e Victoria Beckham? Provo këtë recetë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Victoria Beckham ka ndarë me ndjekësit recetën e saj (sekrete) të lëngut që pi çdo mëngjes, bashkë me David Beckham.

Përmes një videoje të publikuar në Instagram, ku shihen duart e ish-futbollistit që përgatit lëngun, mësojmë edhe përbërësit: Brokoli, kastravec, spinaq, selino, limon, xhenxhefil dhe lime, të cilat, të renditura në pjatë, të prera dhe gati për t’u bërë bashkë, krijojnë recetën.

Për të zbutur efektin e lëngut që të mos jetë me shije të athët, Victoria tregon se në recetë do të shtojë edhe mollë, avokado dhe dardhë. Para se të zbulonte recentën e lëngut të perimeve dhe frutave, ish-anëtarja e Spice Girls, tha se çdo mëngjes esëll pi edhe 2 lugë gjelle me uthull molle.

Ndërsa pak ditë para këtyre postimeve, ajo tregoi edhe një tjetër sekret: Lëngu i shëndetshëm, i realizuar në kushte shtëpie, me përbërës: xhenxhefil, piper të zi, limon dhe tumerik. Ajo e pi pas stërvitjes.

Duke marrë parasysh fizikun e kuruar dhe linjat e Victorias, publiku gjithmonë e ka ndjekur me kërshëri çdo këshillë të saj. Megjithatë, theksohet se për përdorimin e secilës prej këtyre recetave, mirë është të konsultoheni me një specialist mjek ose nutricionist./E.Ç

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV