test

Ngjarje e rëndë/Aksident ajror në kufi me Ukrainën, rrëzohet avioni rus me 65 robër lufte

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ushtarët ukrainas do shkëmbeheshin në kufi

Një avion ushtarak transporti rus u rrëzua mëngjesin e sotëm në rajonin e Belgorodit, në kufi me Ukrainën.

Autoritetet ruse thanë se në bord ishin 65 robër lufte ukrainas që do të liroheshin në bazë të një shkëmbimi.

Sipas të njëjtave burime në bord ndodheshin edhe 6 anëtarë të ekuipazhit dhe 3 shoqërues.

Moska akuzoi ukrainasit se kishin rrëzuar avionin, por Kievi nuk është shprehur ende.

 

/O.S

Të fundit

Begaj niset drejt Gjermanisë, zbardhet agjenda e vizitës 2-ditore

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, niset sot në një vizitë zyrtare dyditore në Republikën Federale të Gjermanisë...

Peshkaqenët po bëjnë ‘kërdinë’, autoritetet marrin vendimin urgjent për tre plazhe

Për të dytën ditë radhazi, rojet e plazhit urdhëruan notarët të dilnin nga uji në plazhin Melenara në bregun lindor të ishullit pasi një...

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni miq dhe njerëz që kujdesen...

Publikimi i tezave të Matematikës, reagon menjëherë ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit dhe Sportit siguron të gjithë maturantët dhe opinionin publik se procesi i provimit të Maturës Shtetërore në Matematikë po kryhet brenda...

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër shkruhet në një artikull të...

Lajme të tjera

Web TV