Kur ta teprosh me ushqimin, ndiq rregullin e familjes Kardashian

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gocat e familjes Kardashian-Jenner duken gjithnjë në top formë dhe të kuruara dhe natyrshëm, njerëzit mendojnë se kurrë s’e teprojnë me ushqimin. Në fakt, e bëjnë dhe këtë e konfirmon shefja e kuzhinës që kujdeset për vaktet e tyre.

Ndonëse identiteti i saj është anonim, ajo mban nofkën “Shefja K” dhe në një intervistë për Page Six, rrëfeu se motrat Kardashian dhe Jenner e prishin dietën duke ngrënë pasta dhe djathë në skarë, por më pas, bëjnë më shumë aktivitet fizik për të djegur kaloritë. Pra, këtë mund të bësh edhe ti, në vend që të kritikosh veten pse ha gjërat që ke qejf.

“Ato janë shumë të kujdesshme. Edhe nëse hanë keq, e rregullojnë dietën në vijim”, tha ajo.

Shefja e kuzhinës së familjes së njohur ka më shumë se 9 vite që përgatit drekat dhe darkat e tyre.

Ajo e nisi bashkëpunimin si kuzhiniere private për Kris Jenner, më pas nisi të punojë për Kylie-n e më tej për motrat e tjera në shtëpitë përkatëse. Pas 6 vitesh punë me to dhe të tjera bashkëpunime, shefja e kuzhinës u punësua për të qenë ekskluzivisht pjesë e stafit të familjes Kardashian-Jenner edhe në evente apo festa private të tyre.

Ajo pranon ndër të tjera se yjet e reality show-t “The Kardashians” kanë preferenca që variojnë nga ushqimet meksikane tek ato aziatiket dhe se mundohen të konsumojnë ushqime të larmishme./E.Ç

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV