U bllokua nga deputetët e “Rithemelimit”/ Komisioni i Reformës Zgjedhore mblidhet online

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore që ishte parashikuar të zhvillohej sot në orën 10:00, do të mbahet online.

Vendimi është marrë pas kaosit të shkatuar nga deputetët e “Rithemelimit”, të cilët bllokuan sallën ku do mbahej mbledhja dhe ndezën zhurmues. Kështu, mbledhja do të zhvillohet online, prej orës 12:00.

Kujtojmë se edhe të premten e kaluar, kjo mbledhje u bllokua po nga opozita, teksa grupi Bardhi-Berisha kërkon ndryshimin e përbërjes së Komisionit, ku në vend të Alibeajt kërkojnë të vendosin bashkëkryetar Oerd Bylykbashin e “Rithemelimit”.

Nga ana tjetër, Partia Demokratike u shtriu dje dorën e bashkëpunimit që të ulen në diskutime dhe të dalin me një draft, por ende nuk ka një marrëveshje./O.S

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV