I zmadhuan gjoksin me fotoshop, deputetja shpërthen në akuza ndaj televizionit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

AUSTRALI- Një televizion australian lajmesh ka kërkuar falje pasi ka transmetuar një foto të ligjvënëses Georgie Purcell, duke i zmadhuar gjoksin dhe ekspozuar mesin e saj. Në një postim Georgie Purcell shkruante se është treguar e përmbajtur në momentin që ka parë lajmin.

“Kam duruar shumë dje. Por, fotoshopi i trupit dhe veshjes sime nga një media nuk ishte në kartën time të bingos. Vini re gjinjtë e zmadhuar dhe veshjet që do të bëhen më zbuluese. Nuk mund ta imagjinoj që kjo t’i ndodhë një deputeti mashkull. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me mua, ka të bëjë me mënyrën se si ne i trajtojmë gratë më gjerësisht,” shkroi ajo.

Hugh Nailon, drejtori i 9News Melbourne, kërkoi falje, duke fajësuar automatizimin nga Photoshop për krijimin e një imazhi që nuk përputhet me origjinalin, pasi iu ndryshuan përmasat. Edhe pse nuk ishte e bindur nga arsyetimi, Purcell tha se pranoi faljen, duke shtuar se ky redaktim seksist ishte diçka që nuk duhet të ndodhi më./O.S

Të fundit

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Lajme të tjera

Web TV