Grabiten banesat në Memaliaj, hajdutët marrin para, bizhuteri, por edhe ushqime

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

10 banesa në fshatin Zhulaj në Memaliaj janë grabitur brenda dy netëve sipas banorëve të zonës.

Ata shprehen se autorët kanë arritur të vjedhin sende të ndryshme, duke nisur nga paratë, bizhuteritë apo edhe produktet ushqimore.

Shumica e banesave janë të pabanuara pasi pjesë më e madhe e banorëve janë në emigrim, megjithatë edhe banorët thonë se nuk kanë dëgjuar zhurma gjatë vjedhjeve.

Pas marrjes se njoftimit në vendngjarje kane shkuar forcat e policisë të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve./O.S

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV