test

Tension dhe zhurma në Këshillin Bashkiak të Tiranës, çfarë po ndodh?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Miratohen ndihma ekonomike dhe bonusi i qirasë

Pas parlamentit, zhurma dhe tensioni ka përfshirë edhe Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Në këtë mënyrë u miratua në mbledhjen e kësaj të mërkure ndihma ekonomike për familjet në nevojë, si dhe dhënia e bonusit të qerasë për familjet e evakuuara nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i Nëntorit 2019.

Miratimi i këtyre vendimeve u bë vetëm me votat e mazhorancës në një seancë që zgjati më pak se 5 minuta, për shkak tensioneve të krijuara nga këshilltarët e opozitës që në nisje të mbledhjes.

Kryebashkiaku Veliaj shigjetoi këshilltarët e opozitës që sipas tij u bënë bashkë të majtë e të djathtë dhe nuk votuan vendimet për ndihmën ekonomike dhe bonusin e qirave për të pastrehët.

“Do ishte në nderin tuaj të kishit votuar ndihmën ekonomike dhe qiranë. Ju nuk keni as din as iman, asnjë gjë”, tha Veliaj.

Për shkak të tensioneve të krijuara, Këshilli Bashkiak vendosi përjashtimin e këshilltarit të opozitës, Endrit Brahimllari./O.S

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV