“Ka qenë në dijeni se çfarë do ndodhte”, Artan Hoxha zbardh strategjinë e Ahmetajt

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në një emision televiziv, u shpreh se Ahmetaj e qenë në dijeni prej kohësh për akuzat që SPAK ka ndaj tij dhe për këtë arsye ai e ka studiuar dhe vendin ku do të kërkonte azil politikë. Zvicra sipas Hoxhës, është një nga vendet që ka një demokraci normale dhe i ka të ndara çështjet e politikës me gjyqësorin dhe në momentin kur aplikon një pushtetar për azil politikë dhe ndodhet në një situatë të tillë, ata e mbrojnë.

“Në dijeninë time Zvicra i ka dhënë një dokument që ai të lëvizë në vend. Zvicra ka një gjë që po pa që një pushtetar që ndodhet në një situatë të tillë ata i mbrojnë. Ai e ka studiuar dhe Zvicra nuk ka sjellë as Dritan Zaganin, sepse është një vend normal me demokraci normale dhe i ka të ndara çështjet e politikës me gjyqësorin.

Ahmetaj tha se Rama para se të më merrte SPAK më zhveshi nga të gjitha përgjegjësitë që kisha. Ahmetaj thotë që jam sulmuar politikisht dhe janë duke u akuzuar gjithë njerëzit e tij.”, tha Hoxha./e.t

Të fundit

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Lajme të tjera

Web TV