Aksidenti zinxhir në Itali me 25 të plagosur, njëri prej dy viktimave ishte shqiptar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident zinxhir ndodhi mëngjesin e djeshëm (5 Shkurt) në autostradën A22, për shkak të mjegullës. Nga ky aksident humbi jetën një kamionist 43-vjeçar me origjinë shqiptare, banues në Cuneo, e cila ndodhi në orën 11:55 në zonën e Modenës.

Në aksident u përfshinë dhjetëra makina. Sipas raportimit nga ANSA, deri më tani raportohet për të paktën 25 të plagosur.

Ata janë transportuar drejt spitaleve më të afërta. Disa prej të plagosurve mësohet se kanë pësuar dëmtime më të rënda.

Në këtë rast, në aksident u përfshinë edhe dy kamionë, ku po ashtu humbi jetën edhe një tjetër kamionist. /O.S

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV