test

Sot pritet përballja e parë Kurti-Vuçiç në Këshillin e Sigurimit, ja çfarë do diskutohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot do të mblidhet Këshilli i Sigurimit për të diskutuar për Kosovën. Kjo ka ardhur pas kërkesës që ka bërë Serbia dhe që është përkrahur edhe nga Rusia, e ku do të diskutohet për ngjarjet e fundit në Kosovë që lidhen edhe me vendimin për ndalimin e dinarit.

Serbia në një letër të 5 shkurtit drejtuar presidentit të Këshillit të Sigurimit kërkoi një takim urgjent për të diskutuar situatën në Kosovë, duke thënë se aktet e njëanshme të Kosovës përfaqësojnë një shkelje të hapur të rezolutës së Këshillit të Sigurimit 1244 të vitit 1999.

Në takimin e sotëm shefja e UNMIK-ut në Kosovë, Caroline Ziadeh pritet të japë një përmbledhje mbi zhvillimet e fundit në Kosovë. Në një deklaratë për shtyp të 6 shkurtit, Ziadeh bëri thirrje që çështjet e pazgjidhura, duke përfshirë kohën e përshtatshme për të lejuar komunikim efektiv dhe komunikim adekuat të komuniteteve, të diskutohen brenda kornizës së dialogut të lehtësuar nga BE./O.S

Të fundit

“A e di se kë ke përballë?”/ Plas grushti në Për’puthen (Video)

Ndonëse zyrtarisht ka mbaruar si program për këtë sezon, në studion e emisionit të dashurisë Për’puthen janë rikthyer të...

Korçë/ Dhunohet oficeri i krimit ekonomik, u godit me grusht në fytyrë nga një i dehur

Sipas policisë së Korçës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në një lokal në qytetin e Korçës ku një i dehur e ka...

NOTAT/ Hysaj ‘tradhton’ sërish Kombëtaren, Laçi më i miri i ndeshjes! Strakosha hero

Shqipëria barazoi 2-2 kundër Kroacisë në raundin e dytë të Grupit B për Euro 2024. Pas ndeshjes "SofaScore" dhe "FlashScore" kanë dalë me notat...

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas në shtesën e ndeshjes shënoi...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Lajme të tjera

Web TV