U tall me trupin e artistes në Sanremo, Rai merr masa disiplinore ndaj gazetarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i Përgjithshëm i Rai, Roberto Sergio ka kërkuar fillimin e menjëhershëm të masave disiplinore ndaj një gazetari të TV publik, i cili dyshohet se ka publikuar një postim tallës në Twitter kundër një artiste që konkurron në Sanremo 2024: këngëtarja në fjalë është BigMama, ndërsa për momentin nuk dihet se kush është “fajtori”.

Ndërkohë, po shkakton diskutime edhe krahasimi i “Striscia la notizia” që vendosi BigMama përkrah Ursulës, shtrigës së Sirenës së Vogël. Mes komenteve të shumta në rrjetet sociale, ndërhyn edhe Elisabetta Canalis: “Ajo më kujton shumë Madonën kur ishte e re, sepse ka një pamje dhe buzëqeshje vërtetë depërtuese, si dhe një zë të mrekullueshëm. Ajo më duket një vajzë që e bën fizikun e saj një pikë të fortë që nuk është domosdoshmërisht e miratuar në standardet e atyre shumë të dobëta. Shpresojmë që ajo të mbetet gjithmonë e njëjtë në një botë me hundë, gojë dhe mollëza të njëjta.”

Këngëtarja, BigMama në një intervistë për La Stampa komentoi komentet për të, në veçanti tweet-in: “Meme për Ursulën nga Sirena e Vogël? Më dhemb, por ajo është po aq ikonë sa unë. Ju nuk jeni.”/E.Ç

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV