Zhurmues, para dhe britma, nis mes kaosit seanca parlamentare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka nisur edhe sot me kaosit dhe zhurmës seanca parlamentare në Kuvend.

Deputetët e opozitës që kanë arrtiur të futen në sallë, janë pajisur me bilbila dhe zhurmues, teksa Dashnor Sula ka hedhur kartmonedha false drejt deputetëve të mazhorancës. Po ashtu, ndërkohë që kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla po lexon rendin e ditës, Sula ka bërtitur “Hajdutë!”. Garda e Republikës është reshtuar para foltores, ndërsa kryeminsitri Edi Rama nuk është paraqitur në Kuvend.

Kujtojmë se kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha bashkë me deputetët e tij, ka mbërritur rreth 1 orë para në Kuvend.

Incidente pati dhe jashtë Kuvendit, ku Flamur Noka ka hedhur miell drejt punonjësve të Gardës, që kishin bllokuar hyrjen për të mos lejuar deputetët e përjashtuar të hynin në Kuvend./O.S

Të fundit

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe...

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Me karrocë dhe plagë në kokë, Dea Mishel publikon videon pas operacionit

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në kokë, megjithatë ajo nuk dha...

Lajme të tjera

Web TV